Неділя, 22.12.2024, 06:23

Сайт Уплатнівської ЗОШ І-ІІІ ступенів

Календар
«  Грудень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

новини та анонси

Самобутній, оригінальний, неповторний письменник

180-ту річницю від дня народження славного представника української культури, великого гуманіста Івана Семеновича Нечуя-Левицького відзначили учні Уплатнівської ЗОШ І-ІІІ ст.

Усе своє життя Левицький відстоював інтереси пригнобленого народу, вболіваючи за рідну мову, широку культуру, людську гідність. Письменник завжди прагнув допомогти покривдженим, захистити їх. Саме Нечуй-Левицький вперше в українській літературі показав реальне життя фактично всіх верств населення: селян, робітників, поміщиків, духовенства, інтелігенції. І.Франко називав його "колосальним, всеобіймаючим оком".

 

Глибоко знав побут українського народу, його звичаї, працелюбність, любов до гумору, та не залишався байдужим і до змалювання темних сторін життя , з ними й бореться на сторінках своїх творів.

  

 

 

Інсценізація уривків із творів: «Микола Джеря», «Кайдашева сім`я», «Баба Параска та баба Палажка»

                                                   Нащадок славного роду

   Сьогодні,29 листопада, ми зібралися, щоби вшанувати визначну постать в українській літературі – Григорія Квітку-Основ’яненка, якого сучасники вважають батьком української прози. Цього року виповнюється 240 років від дня його народження.

     З Харковом пов’язане життя першого українського прозаїка. Розвиткові цього міста віддав він всю свою невсипущу енергію, уміння, розум і талант. Він брав активну участь у громадсько-культурному житті міста. У Харкові Квітку знали як людину, охочу до веселого дотепу, жарту, як автора влучних анекдотів, та найбільше поважали його за чуйне серце, простоту і незрадливу любов до рідного міста.

    Ми пройшлися життєвими і творчими стежками цієї визначної постаті в українській літературі, людини із чуйним серцем і незрадливою любов’ю до рідного краю, переглянули відеоролики «Харківські завулки. На гостину до Квітки-Основ`яненка», «Невідоме з історії», послухали пісню «Грицю, Грицю, до роботи».

   Свято завершили словами І.Срезневського: «Пам’ятай, Україно, цю людину. Тут похований той, хто, оживлений любов’ю до тебе, захищав твій звичай та мову».